Kitap Özetlerim

Kitap Özetleri, 100 Temel Eser, Roman Özetleri, Hikaye Özetleri, Biyografiler

23 Nisan Kompozisyonları

Bugün 23 Nisan

Kocaman yüreklere sahip çocukların heyecanla bekledikleri Cumhurbaşkanlığı koltuğuna ben oturdum. Milyonlarca çocuk arasından seçilmek, özel olduğunu hissetmek ayaklarımı yerden kesti.İçimdeki sevinç buruk bir sevinçti ardı arkası gelmeyen sorular sevincimi kursağımda bırakıyordu. “Bugüne layık olmak için ne yapıyoruz, neler yapıyoruz, neler yapmalıyız?”

Arkadaşlarım ve diğer çocuklar da benim gibi mi düşünüyordu acaba?Sanıyorum çoğu bugünü çocuk bayramı diye kutluyordu.Oysa bugün, önce “Ulusal Egemenlik Bayramıydı” Beni kaygılandıran işte bu düşüncelerdi.Bugün hakkında ne kadar bilinçliyiz?Bugünün ne kadar derin anlamı olduğunun ne kadar farkındayız?

Oysa elimizdekilerin kıymetini bilip zaman kaybetmememiz gereken bir çağda yaşıyoruz.Elimizdeki en değerli şey ise bağımsızlığımız.Yoksa geçmişteki tüm çabalar boşa gidecek.Ne yazık ki Mustafa Kemal her gün doğmuyor.

Bağımsız olmayan bir insana ne verirseniz verin mutlu edemezsiniz.Hep bir tarafı yarımdır.Bizler bağımsızlık savaşı vermediğimiz için belki ne demek olduğunu hissedemeyiz.Ama bizim bilmemiz gereken “Geçmişimizden ders alarak geleceğimize yön vermek.” olmalı.

Gönderen 21 April 2008

Kategori : Ders Notları 1 adet yorum var

Yorum “23 Nisan Kompozisyonları”

  1. dilek eryiğiton 21 Apr 2010 at 19:33 1

    çok güzel bir yazı

Geri izleme | Yorumlar için RSS

Yorumlarınız